BRCGS GIDA GÜVENLİĞİ
GFSI Onaylı Belgelendirme
İletişim
Küçükbakkalköy Mah. Selvili Sok. No:4 (Canan Business ) Ataşehir - İstanbul
+90 (0216) 314 00 94
+90 (0552) 324 84 43
info@bosscert.com
www.bosscert.com
ISO 27001:2022 Standardı yayınlandı

ISO/IEC 27001, bilgi güvenliği yönetim sistemleri (ISMS) için dünyanın en iyi bilinen standardıdır.

Titanyum di oksit kullanımı yasaklandı.

Gıda güvenliği: Gıda katkı maddesi Titanyum Dioksit bu yazdan itibaren yasaklandı. 14.01.2022 tarihinde Avrupa K

ISO Yönetim sistemi standartlarına iklim değişikliği ile ilgili hususlar eklenmiştir.

Uluslararası Standart Teşkilatı (ISO), “Londra İklim Değişikliği Deklarasyonu'nu” desteklemek amacıyla İklim D

TS EN ISO/IEC 27001:2017 geçişi

Türkak tarafından yapılan denetimler sonucunda ISO 27001:2013 belgelendirme yetkimizle ilgili geçiş sürecini baş

 

BRCGS Küresel Gıda Güvenliği Standardı, yaklaşık 25 yıldır bir ölçüt oluşturmaktadır. 130'dan fazla ülkede 22.000'den fazla site tarafından benimsenen standart, en büyük 10 küresel perakendecinin %70'i, en iyi 10 hızlı servis restoranının %60'ı ve en büyük 25 üreticinin %50'si tarafından kabul edilmektedir.

Şimdi 9. baskısında, standart tüketiciyi korumak için sürekli olarak gelişti. GFSI kıyaslaması yapılan ilk standart olmasının yanı sıra gıda güvenliği kültürü gereklilikleri getirir, gıda sahtekarlığını tanımlar ve ek modüller aracılığıyla denetim yükünü azaltır.

Endüstriden alınan girdilerle geliştirilmiş olup, gıda ve gıda bileşenleri imalatı, işlenmesi ve ambalajlama endüstrisinde ürün güvenliği, bütünlüğü, yasallığı ve kalitesini ve bu kriterler için operasyonel kontrolleri yönetmek için bir çerçeve sağlar.

 

Son derece güvenilir markalar aracılığıyla pazar erişimi
Gıda Güvenliği standardı, önde gelen Küresel Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) programıdır ve belirleyiciler, markalar ve perakendeciler tarafından en yaygın şekilde kabul edilen standarttır.

BRCGS sertifikasına sahip imalatçıların birçok gıda güvenliği avantajı vardır ve hem sertifikalı olmayan tesislerden hem de diğer GFSI programlarına sahip olanlardan daha iyi performans gösterdikleri görülmüştür. BRCGS Gıda Güvenliği ve diğer belgelendirme programları arasındaki açık bir fark, belgelendirme programlarının operasyonel teslimi üzerinde kontrol sağlayan bir uyum programıdır. Bu, teslimat ortağı performans yönetimini ve sınavlara ve gıda güvenliği eğitimine dayalı denetçi yeterliliğinin yönetimini içerir.

Birkbeck Üniversitesi tarafından yürütülen bağımsız araştırma, BRCGS standartlarına göre faaliyet gösteren kuruluşların gıda güvenliğini, operasyonel verimliliği, ticari büyümeyi, gelişmiş karlılığı ve geniş tabanlı inovasyonu iyileştirdiğini göstermektedir.

✓ Dünya çapında birçok perakendeci, üretici, bileşen şirketi, gıda hizmeti kuruluşu ve ham madde işleyicisi tarafından tedarikçi onay sürecinin bir parçası olarak geniş çapta kabul görmüş ve belirtilmiştir.

✓ GFSI 2020 gerekliliklerine uygun ve tanınmış IAF akreditasyonu kapsamındaki bir standarda uygunluk

✓ Bir ürün güvenliği kültürünün geliştirilmesini teşvik ederek tüketici güvence taleplerini ele alın ve sektördeki en iyi uygulamaları gösterin

✓ Mevzuat uyumluluğunu gösterin

✓ Daha düşük arıza maliyetleri

✓ BRCGS Hizmet Paketine erişimin yanı sıra kök neden analizi ve iç denetim gerekliliklerini iyileştirerek sürekli iyileştirme yoluyla iyileştirilmiş iş geliştirme

 

Ek Modüller Hakkında
Temel Gıda Güvenliği Küresel Standardına ek olarak, normal denetim sürecine eklenebilecek bir dizi ek modül geliştirdik. Bu, bazı harika müşteri avantajları sunar:

Tarihsel olarak ayrı bir denetime ihtiyaç duyan gereksinimleri dahil ederek denetim yükünü (ve dolayısıyla maliyeti) azaltın; örneğin, ikinci taraf denetimleri.
Özellikle bir marka sahibi veya belirleyici, Standardı tamamlamak için ek gereksinimler istediğinde, belirli coğrafi veya müşteri ihtiyaçlarını karşılayın.
Belirli operasyon türlerine uygulayın veya belirli bir pazar endişesine daha ayrıntılı olarak bakın, örn. glütensiz, Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası (FSMA) veya kurumsal gıda güvenliği kültürü.
O nasıl çalışır?
Bir tesis, ek modüllerimizden herhangi birini benimsemek istediğinde, BRCGS denetiminden önce seçtikleri belgelendirme kuruluşunu bilgilendirmelidir.

Global Standart ve herhangi bir ek modül gereksinimleri birlikte denetlenir - bu, ek modüldeki gereksinimlerin sayısına bağlı olarak denetimin toplam süresini artırabilir.
Hem Global Standart denetimi hem de ek modül için uygunsuzluklar denetim sırasında belirlenecektir; ancak, ek modülün gerekliliklerine uygunsuzluklar, Global Standard for Food Safety Issue 8 için derecelendirme değerlendirmesine dahil edilmez.
Ek modülle ilgili uygunsuzluklar düzeltilmeli ve BRCGS denetiminden elde edilenlerle birlikte kanıt sunulmalıdır.
Ek modülün derecelendirmesi yoktur, bunun yerine geçti/kaldı.
 
İki tür ek modül vardır:

BRCGS denetim raporunda kaydedilen ve BRCGS Dizininin genel bölümünde görünen genel modüller.
Belirli bir şirketin veya müşterinin gereksinimleriyle ilgili olan ve BRCGS Dizininin yalnızca denetlenen site ve uygun olduğunda belirli müşteri tarafından görülebilen ayrı bir bölümüne yüklenen özel modüller.    

Bizimle İletişime Geçip, Hizmetlerimiz Konusunda Bilgi Alabilirsiniz!